0212 549 70 91 - 92

300 Serisi Paslanmaz Çelik Özellikleri

300 Serisi Paslanmaz Çelik Özellikleri

300 serisi aynı zamanda östenitik paslanmaz çelik sınıflandırılması içerisinde yer almaktadır. Önemli dayanıklılığı ve geniş alanda kullanımı ile birlikte önemli yer taşımaktadır. Öyle ki bu konuda Çelik üretiminin ve uygulama kapsamında dünya çapında %60’ını karşıladığını söylemek gerekir. %0,15 karbon ile beraber %16’ya kadar krom içerdiğini eklemek mümkün. Aynı zamanda yeterli miktarda nikel ile mangan bulunan bir paslanmaz çelik serisi olarak öne çıkarlar. Paslanmaz ve aynı zamanda korozyona uğramayan yapısı eşliğinde, sağlıklı yapısı ile birçok farklı sektörde değerlendirilmektedir.

 304 Paslanmaz Çelik Özellikleri

 Taşımış olduğu özellikler kapsamında farklı sektörler için 304 paslanmaz çelik ürünleri büyük öneme sahiptir. İçerisinde %15 ile 20 arasında krom bulunurken, aynı zamanda %2 ile 10 arasında nikel yer alır. Diğer paslanmaz çelik sınıflandırmalarına göre daha az elektriksel iletken bir yapı sağladığını eklemek gerekir. Manyetik özelliği bulunmaması ile beraber en güçlü ve dayanıklı paslanmaz çelik ürünleri içerisinde de yer almaktadır. Atla gelebilecek olan birçok farklı sektör açısından taşımış olduğu özellikler doğrultusunda kullanılır.

 316 Paslanmaz Çelik Özellikleri

 Söz konusu paslanmaz çelik özellikleri olduğu zaman genelde bu ürünler için krom başta olmak üzere nikel ve benzeri oranlar değişkenlik gösterir. Bu bağlamda %16 krom ve yüzde 10 nikel olmak suretiyle 316 paslanmaz çelik ürünü öne çıkıyor. Aynı zamanda Buna ek olarak %2 molibden içerdiğini eklemek mümkün. Özellikle bu yapısı sayesinde ekstra korozyon direnci sağladığını söylemek gerekir. Bu durum tabii paslanmaz çelik konusunda da öne çıkıyor. Bu yüzden uzun vadede kaliteli, dayanıklı ve aynı zamanda insan sağlığını koruyan bir yapı altında değerlendirilir. Bununla beraber yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı olan bir ürün olduğunu söylemek mümkün.

 Paslanmaz Çelik Özellikleri Nelerdir?

 Çelikler paslanmaz yapısı üzerinden günümüzde öne çıkar ve kullanılır. Özellikle sağlamış olduğu ayrıcalığı ile birlikte pek çok avantaj üzerinden geniş bir sektörde değerlendirilmektedir.

 – Öncelikle içerisinde önemli oranda krom bulunur ve bu yönüyle alışım sağlar.

 – Aynı zamanda farklı miktarlar üzerinden içerisinde nikel bulunur.

 – Diğer yandan korozyona karşı direnç gösterirler.

 – Özellikle de pastamız bir yapı ortaya çıkarırlar.

 – Dayanıklıdırlar.

 – Üzerinde su lekeleri barındırmaz.

 – Uzun vadede sağlıklı ve güvenli şekilde kullanım imkanı verir.

 Sağlamış ve taşımış olduğu bu gibi özellikler kapsamında güvenli biçimde paslanmaz çelik özellikleri ürünleri değerlendirilmektedir. Günümüzde 5 ayrı sınıflandırma ile öne çıkan paslanmaz Çelikler, aynı zamanda 300 serisi kapsamında değerlendirilmektedir. Özellikle Bunlar içerisinde 304 ve 316 serileri çok fazla öne çıkar.

 En İyi Paslanmaz Çelik Hangisi?

 Farklı rakamlar üzerinden aynı zamanda isimler doğrusunda paslanmaz çelik ürünleri bulunmaktadır. Bunlar çeşitler ile beraber sınıflandırma noktasında ön plana çıkar. Tabii bu doğrultuda içerisindeki krom ve nikel ile diğer alaşımları kapsamında bazı paslanmaz ürünler önemli yer tutmaktadır. Bunlar içerisinde 904 L paslanmaz çelik ürünleri bir adım öne çıkıyor. Çünkü paslanmaya ve korozyona karşı göstermiş olduğu direnç açısından önemli bir yer taşır.

 Paslanmaz Çelik Ürünlerinin Kullanım Alanları

 Geniş bir kullanım alanı olması ile beraber paslanmaz çelik ürünler hayatın önemli yapısı içerisinde yer alır. Bu malzeme özellikle hem havacılıkta hem de uzay mühendisi de önemli yer. Tabii özellikle inşaat sektörü için vazgeçilmez olduğunu söylemek gerekir. Diğer yandan gemi sektöründe ve aynı zamanda mutfak araç gereçlerinde de öne çıkar. Tabii bunun gibi daha birçok farklı ve geniş yelpazede kullanım sektörü olduğunu söylemek gerekir.

434 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN